Zdravotné komplikácie a choroby v tehotenstve

Väčšina tehotenstiev prebieha bez problémov. Príznaky sú zvládnuteľné, plod sa dobre vyvíja a pôrod prebehne okolo 40. týždňa. Krátko po tom, ako sa to celé skončí, sú mamička i dieťatko už šťastní a spokojní. Potom je tu ale bohužiaľ tá druhá časť tehotenstiev, ktorá takto bezproblémová nie je. Predsa len, tehotenstvo je veľmi komplikovaný proces a je veľa vecí, ktoré sa môžu pokaziť. Tento článok pojednáva práve o takých prípadoch. Zhŕňa všetky komplikácie, ktoré môžu počas tehotenstva nastať.

Komplikácie a choroby v tehotenstve môžu byť veľmi vzácne, alebo naopak pomerne bežné. Tak isté môžu niesť so sebou pre matku a dieťa malé riziko, ale aj veľké. Každopádne vo veľa prípadoch platí, že skorá diagnostika a správna liečba vedia riziká pre matku i dieťa do veľkej miery obmedziť a nakoniec všetko dopadne dobre.

Zoznam chorôb a komplikácií v tehotenstve

Ak vám diagnostikujú niektorý z nasledujúcich problémov, je kľúčové aby ste so svojim lekárom trpezlivo spolupracovali až do pôrodu. Tak zabezpečíte, že vaše dieťatko sa narodí zdravé a krásne. Ak ale nemáte dôvod domnievať sa, že niečo z nasledujúceho zoznamu sa vás týka, radšej ho ani nečítajte. Zbytočný stres a obavy predsa nepotrebujete.

 

O

P

R

S

T

V

Z